تعداد کاربران
تعداد کاربران سایت (Users)، تعداد افراد واقعی بازدید کننده‌ی سایت شماست. این آمار شامل سه بخش است:
  1. کل کاربران: تعداد کل کاربرانی است که به سایت مراجعه نموده‌اند.
  2. کاربران جدید: تعداد کاربرانی است که برای اولین بار به سایت شما وارد شده‌اند.
  3. کاربران بازگشتی: تعداد کاربرانی است که پیشتر از سایت شما بازدید کرده و مجدداً به سایت شما وارد می‌شوند.
تعداد مراجعات
تعداد بازدید صفحات(PageViews)، بیانگر تعداد دفعاتی است که صفحات وب‌سایت بارگذاری (Load) یا بارگذاری مجدد (Reload) شده‌اند. با استفاده از پنل وب متریک، می‌توانید به آمار تعداد بازدید صفحات سایت خود دسترسی پیدا کنید. همچنین شما می‌توانید در این صفحه دو شاخص مرتبط دیگر را نیز مشاهده فرمایید:
  1. میانگین تعداد صفحات بازدید شده توسط هر کاربر (PageViews Per User)
  2. میانگین تعداد صفحات بازدید شده در هر مراجعه‌ی کاربران به سایت (PageViews Per Session)
تعداد بازدید صفحات
تعداد بازدید صفحات(PageViews)، بیانگر تعداد دفعاتی است که صفحات وب‌سایت بارگذاری (Load) یا بارگذاری مجدد (Reload) شده‌اند. با استفاده از پنل وب متریک، می‌توانید به آمار تعداد بازدید صفحات سایت خود دسترسی پیدا کنید. همچنین شما می‌توانید در این صفحه دو شاخص مرتبط دیگر را نیز مشاهده فرمایید:
  1. میانگین تعداد صفحات بازدید شده توسط هر کاربر (PageViews Per User)
  2. میانگین تعداد صفحات بازدید شده در هر مراجعه‌ی کاربران به سایت (PageViews Per Session)
نرخ پرش
نرخ پرش درصدی از مراجعات را نشان می‌دهد که کاربر پس از ورود به سایت و بدون بازدید از هیچ صفحه‌ی دیگری، از آن خارج شده است. در وب متریک، نرخ پرش به دو صورت اندازه گیری می‌گردد:
  1. نرخ پرش سایت‌های غیر خبری: درصدی از مراجعات است که کاربر پس از ورود به سایت و با انجام دادن کمتر از سه فعالیت از سایت خارج شود.
  2. نرخ پرش سایت‌های خبری: بسیاری از کاربران سایت های خبری، با وارد شدن به آن‌ها، مطلبی را مطالعه کرده و سپس از سایت خارج می‌شوند؛ اما این رفتار آن‌ها نشانه‌ی جذاب نبودن سایت برای آن‌ها نیست. برای حل این مشکل، وب متریک برای سایت‌های خبری، بازدید‌ی را که تنها با مشاهده‌ی یک صفحه پایان می‌یابد ولی مدت زمان آن از ۳۰ ثانیه بیشتر است، به عنوان نرخ پرش محاسبه نمی‌کند.
زمان ماندگاری
میانگین مدت زمان حضور کاربران در سایت، زمان ماندگاری در سایت نامیده می‌شود.بیشتر بودن مقدار این شاخص، علاوه بر این‌که نشان دهنده‌ی کیفیت بالاتر تجربه‌ی کاربری کاربران سایت شماست، به سئوی بهتر سایت نیز کمک می‌کند، زیرا موتورهای جستجو این شاخص را به عنوان یکی از ملاک‌های ارزشیابی سایت شما قرار می‌دهند. شما می‌توانید در پنل وب متریک، مدت زمان ماندگاری کاربران را به صورت بازه‌ای و جزئی مشاهده نمایید.
زبان
زبان کاربران سایت، به کمک ردپای مرورگر وب آن‌ها مشخص می‌شود. به این ترتیب که زبان مرورگر کاربر به عنوان زبان او در نظر گرفته شده و در پنل وب متریک قابل مشاهده است. توجه داشته باشید که این آمار، همواره دارای مقداری خطا نسبت به واقعیت است که علت آن، مغایرت زبان انتخاب شده در مرورگر کاربر با زبان واقعی اوست.
موقعیت کاربران
موقعیت مکانی یا Location کاربران، موقعیت منسوب شده به آدرس IP دستگاه آن‌هاست. به این راهکار تشخیص موقعیت مکانی، IP GeoLocation می‌گویند. در این روش برای تشخیص موقعیت مکانی کاربران، آدرس IP آن‌ها در یک دیتابیس بسیار بزرگ جستجو می‌شود و موقعیت متناظر با IP مورد نظر به نمایش در می‌آید. توجه داشته باشید که در صورت استفاده‌ی کاربر از هرگونه سرویس تغییر دهنده‌ی آدرس IP ، اطلاعات مکانی واقعی او غیر قابل تشخیص شده و موقعیت مکانی اشتباهی برای او به نمایش در می‌آید.وب متریک با بهره‌گیری از دیتابیس‌های متعدد و قدرتمند و با ترکیب نمودن اطلاعات آن‌ها، می‌تواند موقعیت مکانی کاربران را با دقت بسیار بالایی برای شما نمایش دهد.
شبکه اینترنت
کاربران برای دسترسی به شبکه‌ی اینترنت باید از یک شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات اینترنت یا به عبارتی Internet Service Provider استفاده نمایند. این شرکت که به اختصار ISP نیز نامیده می‌شود، واسطه‌ی اتصال افراد به شبکه‌ی جهانی اینترنت است. شرکت‌های بسیاری در جهان به ارائه‌ی سرویس اینترنت می‌پردازند. برای مشاهده‌ی آمار شرکت‌های مورد استفاده توسط کاربران سایت خود،‌ می‌توانید از ابزار وب متریک استفاده نمایید.
ابزار مراجعه
ابزار مراجعه به سایت،گزارشی شامل اطلاعات سخت افزاری و نرم افزاری وسیله‌ای است که کاربر برای ورود به سایت از آن استفاده نموده‌است. وب‌متریک از روش‌های متعددی برای تشخیص این اطلاعات استفاده می‌کند تا دقت این تشخیص را به بالاترین حد ممکن برساند. دانستن این موضوع برای یک صاحب کسب و کار آنلاین بسیار مهم است که کاربران سایتش از چه نوع ابزارهایی برای بازدید از سایت استغاده می‌کنند. این آمار برای بهینه سازی سایت و هدفندسازی تبلیغات برای دستگاه‌های مختلفی که دارای امکان اتصال به اینترنت هستند، استفاده می‌شود. همچنین آشنایی با نرم افزار مراجعه‌ی کاربران به شما کمک می‌کند که سایت خود را برای نمایش در مرورگرهای مختلف بهینه سازی نموده و تجربه‌ی کاربری مناسبی را بر روی تمام پلتفرم‌های نرم افزاری ایجاد نمایید.

پاسخ سوالتون رو پیدا نکردید؟

اگر پاسخ پرسش تون رو نتونستید پیدا کنید، می‌تونید از طریق تلفن با شماره 02166361953 یا 09981252400 تماس حاصل کنید و پرسش مدنظرتون رو بپرسید