هفت سامورایی؛هفت نکته برای بهبود نرخ تبدیل

مهمترین فاکتور در پایش و بهبود کسب و کار شما کدام است؟ قطعا پاسخ این سوال فاکتوری مرتبط با میزان سود آوری و فروش شما می باشد که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با نرخ تبدیل ارتباط دارد.

اگر متوجه شوید که نرخ تبدیل شما از میانگین دیگر کسب و کارها پایینتر است چه می‌کنید؟ در این مقاله، هفت نکته‌ی طلایی برای ارتقا میانگین نرخ تبدیل کاربران به مشتریان به شما تقدیم می‌گردد:

بهبود نرخ تبدیل با سرویس تحلیل رفتار کاربران وبسایت | وب متریک

7 نکته برای بهبود و ارتقاء نرخ تبدیل (Conversion Rate)

۱. در فرم‌ها به آدرس ایمیل اکتفا کنید

فرم‌های اطلاعات عموما آیتم های زیادی دارند، به طوری که کاربران را از ادامه فعالیت در سایت منصرف می کنند. زمانی که کاربر با اطلاعات زیادی که باید در اختیار شما قرار دهد رو به رو می‌شود ( آن هم زمان کمی بعد از آشنایی با کسب و کارتان) کاملا طبیعی است که تمایلی به دادن نام کامل، شماره تلفن، آدرس، درآمد سالانه یا دیگر جزئیات نداشته باشد. با این حال هنوز تعدادی از شرکت‌ها تمام این اطلاعات را درخواست می‌کنند. باید بدانید که بیشتر شرکت‌ها می‌توانند اطلاعات درخواستی را به حداقل مقدار ممکن، یعنی آدرس ایمیل کاهش دهند. این کار به حفظ علاقه کاربر و تکمیل فرم ثبت‌نام کمک می‌کند.

2. مشتری را متقاعد کنید

پیشنهادهای صفحه فرود را کم کنید. هنوز هم تعداد زیادی آگهی تبلیغاتی در صفحات فرود برخی از سایت ها وجود دارد. سایت‌هایی که برای «به خبرنامه ما بپیوندید» یا «کتاب الکترونیکی دریافت کنید» تقاضای ایمیل یا سایر اطلاعات خصوصی را دارند.

مردم نمی‌خواهند به خبرنامه‌های شما ملحق شوند! کاربران فقط منفعت را می‌خواهند و دوست ندارند بخاطر دریافت آن در ابتدا چیزی افشا کنند!

بیشتر سعی کنید از پیشنهادهایی مانند «امتحانش مجانی است!» یا «مشاوره رایگان» استفاده کنید. علاوه بر این شما می‌توانید از برندهایی که بازاریابی مناسب را عملی کرده‌اند درس بگیرید. مسلما بیمه هیجان‌انگیزترین کسب و کار نیست، اما شرکت GEICO کاری کرد که پیشنهاداتش گیرا و مختصر باشند. هر ۱۵ دقیقه، ۱۵ درصد پس‌انداز کنید!!!! سایر شرکت‌های بیمه هم ممکن است بتوانند پیشنهاد مشابهی بدهند، اما این شرکت سالهاست که خود را با این شعار در ذهن مخاطب ثبت کرده‌ است. یا به طور مثال شرکت Dollar Shave با استفاده از انواع ویدیوها، سرویس استاندارد تحویل تیغ اصلاح را به یک مورد مفرح، مردانه و طنز تبدیل کرد. شرکت Apple کامپیوتر را از وسیله‌ای که نماد ابزار حسابداری و کار اداری بود به وسیله‌ای برای انجام کارهای روزمره تبدیل کرد. پس باید احساس، منفعت و مزاح و شوخی را به پیام های خود اضافه کنید تا بتوانید نرخ تبدیل خود را ارتقا دهید.

3. تجربه کاربری بهتری بسازید

تجربه کاربر از صفحه‌ای که انتظار دارید در آن تبدیل به مشتری شما شود، اثری مهم بر نرخ تبدیل دارد. اگر فرم‌های شما راحت نیستند و کاربر مجبور است زمان زیادی را برای فکر کردن درباره حرکت بعدی صرف کند، احتمالا باید در مورد آن‌ها تجدید نظر کنید. تجربه کاربران از سایت شما، تکنولوژی را هم شامل می‌شود. اگر وب سایت شما دیر بارگذاری می‌شود، کاربر قبل از مشاهده محتوا آن را ترک می‌کنند.

4. متناسب با نیاز مخاطب رفتار کنید

پایش مراحل سفر یک کاربر در سایت و اپلیکیشن به توجهی اساسی نیاز دارد. اگر برند یا محصول شما جدید می باشد، باید بر روی مزیت های محصول تمرکز کنید. و اگر محصولی ارائه می‌شود که از قبل  در کسب و کارتان بوده است،  زمان تاکید بر نام برند شما می باشد. تفاوت بین این دو سبک، احساسات متفاوتی را ایجاد می‌کند و متناسب با هدف کاربر از جست و جو طراحی می‌شود. اگر مراحل این سفر را به طرزی نامناسب طراحی کنید، نرخ تبدیل نهایی از ایده‌آلتان کمتر خواهد بود. زمانی که عنوان مقالات شما یا بخش بزرگی از پیامتان چیزی می‌گوید که کاربران نمی‌شناسند یا به آن نیازی ندارند، انتظار نمی‌رود که سریع پیشنهادتان را بپذیرند.

5. به تایید و تشویق مشتریان خود بپردازید

تایید اجتماعی اصطلاحی هست که این روزها همه جا پیدا می‌شود. ممکن است فکر کنید استفاده از تایید اجتماعی زیادی واضح است، اما احساس جمعی همیشه با عمل جمعی مطابق نیست. شرکت‌های زیادی وجود دارند که از اهمیت تایید اجتماعی باخبرند، اما از این روش مهم در آگهی‌های تبلیغاتی یا وب سایت خود بهره نمی برند. افزودن تایید اجتماعی به صفحه فرود،عبور از هفت خوان رستم نیاز ندارد؛ کافی است نقل قول یک حرفه‌ای، توصیف مشتری، انتشارات معتبر، شرکتی که با آن همکاری داشته‌اید، جایزه‌ای که برده‌اید یا حتی میانگین نرخ تبدیل را (مثلا مشتریانی که خرید کرده‌اند) نمایش دهید. هر تایید اجتماعی می‌تواند کاربران را به تبدیل شدن در سایت شما تشویق کند.

6. چوب جادو به دست بگیرید

یک جادوگر به جای آگهی‌های تبلیغاتی سنتی که از موضوعات مختلفی حرف می‌زنند، تجربه را برای کاربر شخصی‌سازی می‌کند. او به وسیله‌ی سوال‌های مناسبی که می‌پرسد و جواب کاربران، بهترین راه حل را پیشنهاد می‌دهد. اگر از چوب جادو استفاده کنید، فرآیند تبدیل را به یک بازی مفرح برای کاربر تغییر خواهید داد. این روش می‌تواند با پیشنهاد یک پادکست یا جواب به سوال‌های رایج انجام شود. مثلا در صنعت تناسب اندام، می‌توانید بر اساس سن، سبک زندگی و درصد چربی بدن فرد، رژیم و تمرین‌ مناسب را به او ارائه کنید.

7. تست A/B: روشی هوشمند برای بهبود

معمولا اولین صفحه فرود آزمایشی شما قرار نیست بهترین نرخ تبدیل را به ارمغان بیاورد. این امر طبیعی و قابل انتظار است. شما باید بفهمید که بخش بزرگی از فرآیند ارتقا نرخ تبدیل، طی ده‌ها آزمایش روی ارتقا صفحه فرود و تمرکز در کیفیت آگهی‌ها به دست می‌آید. اشتباهی که معمولا اتفاق می‌افتد بی‌توجهی به صفحات فرود فعلی و پرداختن به اولویت‌های دیگر است. آزمایش های مکرر به شما امکان بهبود تبدیل‌های صفحه را خواهد داد.