راهنمای ثبت نام و نصب وب متریک
در کدام مرحله به کمک نیاز دارید

ثبت مشخصات فردی

در مرحله اول ثبت نام لازم است تا مشخصات فردی خود را وارد کنید و سپس برروی دکمه ثبت نام کلیک کنید.

 

 

تایید ایمیل

در این مرحله لازم است که کدی را که به ایمیل شما ارسال شده است، وارد کنید.

توجه داشته باشید که ممکن است این ایمیل به اشتباه به پوشه Spam رفته باشد.

ثبت وبسایت

خب! نوبت به ثبت وبسایت رسیده و لازم است تا نام سایت و آدرس آن را وارد کرده و سپس با دقت دسته بندی که سایتتان در آن قرار میگیرد را انتخاب کنید.

دریافت و نصب کد

در آخرین و مهم ترین مرحله، کدی برای شما به طور اختصاصی ساخته می شود که باید آن را در تگ Head سایت خود قرار دهید
برای این کار می توانید نسبت به ساختار و سیستم مدیریت محتوای سایتتان از آموزش هایی که در ذیل آمده است بهره ببرید. در صورتی که این صفحه را بدون کپی نمودن کد بسته اید، نگران نباشید؛ شما همواره می‌توانید از طریق بخش “مدیریت وبسایت‌ها” به صورتی که در تصویر ذیل نمایش داده شده است، به کد اختصاصی خود دسترسی داشته باشید:

۲- چگونه کد را در تگ Head سایت خود قرار دهید؟ 

در این مرحله باید کد کپی شده را در Head سایت خود قرار دهید. روش قرار دادن کد رهگیری در هر کدام از سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) تا حدودی متفاوت است. به عبارت دیگر، برای قرار دادن کد در سایت خود، باید در ابتدا نوع سایت خود را دانسته و سپس یکی از راهنماهای زیر را به این منظور استفاده نمایید.
  • قرار دادن کد در سایت‌های ساخته شده با وردپرس (WordPress)

۱- ابتدا افزونه رایگان Insert Header and Footer را از مخزن وردپرس نصب کنید. این افزونه به شما این امکان را می‌دهد تا کدی که در اختیارتان قرار دارد را طبق مراحل زیر در تگ Head تمامی صفحات سایت خود قرار دهید. ۲- پس از نصب افزونه، به قسمت تنظیمات رفته و بر روی گزینه ی Insert Header and Footer کلیک نمایید. ۳- در صفحه‌ی مقابل سه باکس مشاهده می کنید و باید کدی را که در اختیار دارید در باکس اول قرار دهید و در آخر گزینه ذخیره (Save) را بزنید. تبریک! سایت شما در این مرحله با موفقیت به وب متریک متصل شده است.
  • قرار دادن کد در سایت‌های ساخته شده با جوملا (Joomla)

برای فعال سازی وب متریک برروی سایت‌هایی که از سیستم مدیریت محتوای جوملا استفاده می‌کنند، لازم است که در داشبورد سایت خود به مسیر زیر بروید: Extensions/Templates/Templates (Site) سپس در نوار کناری بر روی گزینه index.php کلیک کنید. حال کافیست تا کدی را که از وب متریک در اختیار دارید در بین تگ‌های  </ Head > قرار دهید. تبریک! سایت شما در این مرحله با موفقیت به وب متریک متصل گردید.
  • قرار دادن کد در سایت‌های ساخته شده با شاپیفای (Shopify)

برای قرار دادن کد رهگیری (Tracker Code) در سایت‌هایی که با شاپیفای ساخته شده اند، به روش زیر عمل نمایید: ۱- به داشبورد ادمین شاپیفای وارد شوید. ۲- بر روی “Online Store” و سپس “Themes” کلیک نمایید. ۳- در گوشه‌ی بالا سمت راست، در کنار پوسته‌ی فعلی سایت خود بر روی دکمه‌ی “Actions” کلیک نمایید. ۴- بر روی گزینه “Edit Code” کلیک نمایید. ۵- زیر “Layout” ، بر روی “theme.liquid” کلیک نمایید تا فایل قالب شما باز شود. ۶- حال کافیست تا کدی را که از وب متریک در اختیار دارید در بین تگ‌های</ Head > قرار دهید و در انتها بر روی دکمه “Save” کلیک نمایید. تبریک! سایت شما در این مرحله با موفقیت به وب متریک متصل شده است.
  • قرار دادن کد در سایت‌های ساخته شده OpenCart

۱- کد را قبل از بسته شدن تگ  در آدرس زیر قرار دهید: “catalog\view\theme\default\template\common\footer.tpl” توجه کنید که اگر بر روی OpenCart خود قالب‌‌ (Theme) نصب کرده اید، به جای default در مسیر بالا، نام قالب خود را به صورت ذیل قرار دهید: “catalog\view\theme\نام قالب\template\common\footer.tpl”
  • قرار دادن کد در سایت‌های ساخته شده با سایت سازهای آنلاین

برای اتصال سایتی که با استفاده از یک ابزار سایت ساز آنلاین ساخته شده است، بهتر است با مرکز پشتیبانی سایت خود تماس گرفته و از آن‌ها برای قرار دادن Tracker Code وب متریک در سایت خود کمک بگیرید.
  • قرار دادن کد در سایت‌های ساخته شده با سیستم‌های مدیریت محتوای اختصاصی

اگر سایت شما به صورت کاملاً سفارشی طراحی شده است و از یک سیستم مدیریت محتوای رایج استفاده نمی‌کند، بهتر است برای قرار دادن کد رهگیری وب متریک در آن، از مسئول وبسایت خود درخواست نمایید تا این کار را برایتان انجام دهد.
  • قرار دادن کد با استفاده از Google Tag Manager

برای قرار دادن Tracker Code وب متریک در سایت خود با استفاده از ابزار Google Tag Manager به صورت زیر عمل نمایید: ۱- وارد داشبود Google Tag Manager شده و به قسمت Tags رفته و سپس بر روی گزینه‌ی New کلیک نمایید. ۲- بر روی Tag Configuration کلیک کرده و Custom HTML را انتخاب نمایید. ۳- کدی که از وب متریک دریافت کرده‌اید را در باکسی که به این منظور نمایش داده می‌شود کپی نموده و بر روی گزینه‌ی Save کلیک کنید. ۴- بر روی گزینه‌ی Triggering کلیک نموده و All Pages را انتخاب نمایید. ۵- یک نام دلخواه مانند WM Tracker Code انتخاب نموده و بر روی گزینه‌ی Save کلیک کنید. ۶- در انتها با انتخاب گزینه‌ی Submit، کد وب متریک را در سایت خود آپلود نمایید. تبریک! سایت شما در این مرحله با موفقیت به وب متریک اتصال یافته است.

نحوه اطمینان از عملکرد صحیح کد رهگیری وب متریک

برای این که مطمئن شوید کد رهگیری (Tracker Code) وب متریک به درستی در سایت بارگذاری شده و به خوبی عمل می‌کند، کافی است به پنل وب متریک مراجعه نموده و در بخش “گزارشات لحظه‌ای” عملکرد صحیح کد را آزمایش نمایید. در صورتی که با حضور حداقل یک کاربر آنلاین در سایت شما، در “گزارشات لحظه‌ای” همچنان هیچ کاربر آنلاینی مشاهده نمی‌شود، باید مراحل بارگذاری کد در سایت را مجدداً بررسی کنید و یا از تیم پشتیبانی وب متریک کمک بگیرید.
درخواست پشتیباتی​
ما خیلی زود با شما تماس خواهیم گرفت. کافیست فرم زیر را پرکنید:
support